Forumul studenţilor de la Drept
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PROGRAMAREA EXAMENELOR

4 participanți

In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Ioana Gurita Lun Noi 24, 2008 11:54 pm

Salut! Propun sa ne intalnim maine la ora 16, la cursul de economie, daca tot facem si A-ul, si B-ul la un loc. Ar trebui sa discutam mai mult despre datele examenelor - poate fata in fata ar fi mai eficient. Oricum, pana acum sunt doar 9 membri pe grupul de discutii, ceea ce inseamna ca sunt destui sefi de grupa care nu s-a inscris! Va rog sa ii anuntati pe cei cu care mai comunicati, e in interesul tuturor sa discutam diveeersele chestii pe care le avem de zis.
O zi buna, sper sa ne vedem maine.
Ioana Gurita
Ioana Gurita

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 34
Localizare : iasi. ha. ce frumos suna, ia sa mai zic o data. IASI.
Joburi/Distractii : dritu&stuff
Stare de spirit : raining cats and dogs
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Admin Mar Noi 25, 2008 12:28 am

Ioana, eu propun ca mîine să aducem la cunoştiinţă apariţia forumului. Mi se pare normal să se intereseze de chestiile care apar, mai ales că aici vor fi postate.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Localizare : Iasi, Ro / Bcn, Es
Joburi/Distractii : Drept, UAIC / blogger, web designer, editor etc.
Stare de spirit : Sunt Săgetător!
Data de inscriere : 21/11/2008

http://igrecul.wordpress.com

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Ioana Gurita Mar Noi 25, 2008 9:43 am

Aaa, da, sigur, de forum ma gandeam ca ar fi fost bine sa anuntam pe toata lumea- sa facem asa, o strigare generala, sa ne asiguram ca stie toata lumea (sau, ma rog, ca stiu cat mai multi...)
Ioana Gurita
Ioana Gurita

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 34
Localizare : iasi. ha. ce frumos suna, ia sa mai zic o data. IASI.
Joburi/Distractii : dritu&stuff
Stare de spirit : raining cats and dogs
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de ioana_ved Mar Noi 25, 2008 10:40 pm

ce dezamagitor. nu stiam ca aceste date au fost "ocupate" inainte de ziua in care trebuia sa ne intalnim toti spre a hotari, adica astazi 25.
Pe tabelul scris de mana nu era nimic trecut in zilele selectate de noi... Astfel,am ales si am plecat inapoi la cursul de economie, pentru ca acum sa aflu ca am fost schimbati dupa bunul vostru plac fara sa stim ca deja Soso alesese acele date pentru examene, respectiv 25 tgd, 1 constit.
As dori sa stiu ce alte date disponibile mai sunt in afara de 24 constit si 30 tgd? si daca se pot schimba intre ele - 24 tgd si 30 constit.
Multumesc Rolling Eyes (scuzati exprimarea deficitara pe alocuri- supararea este la mijloc)
ioana_ved
ioana_ved

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Localizare : Earth
Joburi/Distractii : Drept
Stare de spirit : moody
Data de inscriere : 25/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Ioana Gurita Mar Noi 25, 2008 11:29 pm

Ioana, imi pare sincer rau ca esti suparata si ca nu am putut sa clarific situatia de la inceput pentru toata lumea.
Pe grupul de discutii, ca si pe forum, se comunicau deja de cateva zile date provizorii sau preferinte pentru programarea programelor. Tabelul scris de mana vazut de tine si de andrei era, evident, cel provizoriu, care apoi a suferit o groaza de modificari. Toti sefii de grupa care am ramas ne-am certat, ne-am paruit, am negociat si am incercat sa ne aparam interesele, fara sa ne reuseasca de fiecare data. B7 si B8 nu au ramas dupa cum stabilisera pentru ca se trecusera dinainte pe tabel, ci tocmai in virtutea faptului ca se aflau acolo, ca sa-si apere interesele.
Am incercat sa programam pe toata lumea intr-un fel echitabil, in asa fel incat sa existe suficiente zile de pauza intre examene. Solutia pentru grupa voastra era asa cum ziceai tu acuma ca ai prefera- pe 24 la tgd si pe 30 la constitutional. Sper sa fie in regula. Daca nu, ar fi o varianta si mai avantajoasa pentru voi: pe 21 la civil, pe 26 la constitutional si la tgd pe 31 ian sau pe 1 feb. Ganditi-va cum preferati, Andrei a zis ca merge pe prima versiune.
Inca o data, imi pare rau de neintelegere.


Ultima editare efectuata de catre Ioana Gurita in Mier Noi 26, 2008 9:08 am, editata de 1 ori
Ioana Gurita
Ioana Gurita

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 34
Localizare : iasi. ha. ce frumos suna, ia sa mai zic o data. IASI.
Joburi/Distractii : dritu&stuff
Stare de spirit : raining cats and dogs
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Admin Mier Noi 26, 2008 2:33 am

ioana_ved a scris:ce dezamagitor. nu stiam ca aceste date au fost "ocupate" inainte de ziua in care trebuia sa ne intalnim toti spre a hotari, adica astazi 25.
Pe tabelul scris de mana nu era nimic trecut in zilele selectate de noi... Astfel,am ales si am plecat inapoi la cursul de economie, pentru ca acum sa aflu ca am fost schimbati dupa bunul vostru plac fara sa stim ca deja Soso alesese acele date pentru examene, respectiv 25 tgd, 1 constit.
As dori sa stiu ce alte date disponibile mai sunt in afara de 24 constit si 30 tgd? si daca se pot schimba intre ele - 24 tgd si 30 constit.
Multumesc Rolling Eyes (scuzati exprimarea deficitara pe alocuri- supararea este la mijloc)

Ioana, nu vreau să te superi pe mine sau să ne certăm pentru următoarele, dar în ultimele zile lumea nu prea a dat pe la cursuri ca şeful de an să comunice tuturor că se fac alegerile datelor pentru susţinerea examenelor. La DCIP şefa a venit şi mi-a spus : "-Soso, vezi că trebuie să fixaţi datele examenelor şi grupele cu care daţi." Eu i-am spus din start că B7 şi B8 dau împreună la toate probleme. A doua zi, i-am spus Ioanei că îi dau datele pentru examene. Am stabilit cu şeful de la B7 şi cu toţi membrii : 19 - Civil, 25 - TGD şi 1 - DCIP. Am comunicat asta Ioanei şi nu a fost nici o problemă.

Îmi cer scuze pentru neplăcerile necreate, sincer. Noi le fixasem cu 2 zile maxim înainte.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 68
Varsta : 35
Localizare : Iasi, Ro / Bcn, Es
Joburi/Distractii : Drept, UAIC / blogger, web designer, editor etc.
Stare de spirit : Sunt Săgetător!
Data de inscriere : 21/11/2008

http://igrecul.wordpress.com

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de ioana_ved Mier Noi 26, 2008 10:25 am

Ioana Gurita a scris:Solutia pentru grupa voastra era asa cum ziceai tu acuma ca ai prefera- pe 24 la tgd si pe 30 la constitutional.
Eu am discutat cu Andrei aseara si mi-a comunicat faptul ca pe 24 era programat constitutionalul si pe 30 tgd dar daca este asa cum spui tu, atunci este ok. Se pare ca a fost o neintelegere. Ramane pe 24-tgd si pe 30-constitutional.
Imi pare rau, poate daca intram mai de mult pe forum aflam ca acele date erau alese si nu era vreo problema. Scuze igrecule we're cool now Embarassed
ioana_ved
ioana_ved

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 35
Localizare : Earth
Joburi/Distractii : Drept
Stare de spirit : moody
Data de inscriere : 25/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de ioana Mier Noi 26, 2008 1:33 pm

Buna,e bine ca avem un forum al nostru pe care putem discuta.Sunt din grupa B3 si sa stii ioana ca eu sunt de acord cu datele de examen nu asta ar fi fost o problema ci acum sa fie bine si sa intram in sesiune ca de data examenului nu e problema. Very Happy

ioana

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 35
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : studenta....dans......iesitul cu prietenii la un suc...etc.
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 26/11/2008

Sus In jos

PROGRAMAREA EXAMENELOR Empty Re: PROGRAMAREA EXAMENELOR

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum